

Osram Night Breaker LED Speed H7 LED ECE Godkendt
Opgrader dine H7 halogenpærer til kraftigt LED-lys med Osram Night Breaker LED Speed. Det kompakte 1:1-design gør monteringen enkel, mens op til 450% mere lys og 6000K kold hvid giver bedre udsyn og et moderne look. Sættet indeholder 2 stk. H7 LED-pærer.
Osram Night Breaker LED Speed H7 er udviklet til dig, der ønsker markant bedre lys fra bilens eksisterende H7-forlygter. LED-teknologien giver et kraftigt og klart lys med en farvetemperatur på 6000K, som giver bilen et moderne hvidt lys og forbedrer udsynet på mørke veje.
Night Breaker LED Speed er konstrueret med et særligt kompakt design, der ligger tæt på størrelsen af en traditionel H7 halogenpære. Det gør monteringen lettere i mange forlygter, hvor pladsen bag pæren er begrænset.
Pærerne leverer en nominel lysstrøm på 1550 lumen og bruger kun 16 W pr. pære. Osram angiver samtidig op til 450% mere lys sammenlignet med minimumskravene i ECE R112.
Egenskaber:
H7 LED-pærer til 12V biler
Op til 450% mere lys
1550 lumen
6000K kold hvid lysfarve
16 W effekt
Kompakt 1:1-design
Kan anvendes til nærlys og fjernlys
Sæt med 2 stk.
Night Breaker LED Speed må anvendes lovligt på de biler, forlygter og lysfunktioner, som er omfattet af den gældende Osram kompatibilitetsliste. På enkelte biler kan adapter eller CANBUS-tilbehør være nødvendigt.
